Dr wet. Bogumił Wojnowski - Warszawa

Medycyna komplementarna i detoksykacja w leczeniu zwierząt.

Rozwój cywilizacyjny spowodował wydłużenie życia ludzi, zmniejszenie ilości chorób masowych z przebiegiem nagłym, ale wzrost liczby chorób przewlekłych, trudnych do leczenia.
Zwierzęta domowe, towarzysząc człowiekowi narażone są na te same szkodliwe czynniki środowiska jak: niezbilansowane jedzenie, zawierające bakterie, grzyby lub ich toksyny oraz trujące konserwanty. Metale ciężkie, smog chemiczny miast, złe użycie nawozów sztucznych czy środków ochrony roślin dopełniają toksycz-nego obciążenia organizmów. Ważny jest fakt, że po zniszczeniu wirusów, bakterii, grzybów czy pasożytów - w organizmie pozostają ich produkty – toksyny, zgromadzone w tkance łącznej i tłuszczowej oddziałując szkodliwie na organizm. Głównie atakowane są narządy odpowiedzialne za stan immunologiczny - czyli odporność (środowisko flory bakteryjnej, płytki chłonne w jelitach, trzustka, grasica ). Zaburzone zostają funkcje krwiotworzenia , detoksykacyjne wątroby i nerek , rozrodcze ( puste krycia), mineralizacji kości, tworzenia chrząstki (dysplazje, OCD).

Choroby rozwijają się często niezauważenie dla właściciela. Po pewnym czasie można zaobserwować zmiany w psychice a wkrótce w wyglądzie ogólnym, mniejszej sprawności, zmiennym apetycie i fermentacji w jelitach, matowej-słabo osadzonej sierści o brzydkim zapachu skóry psa. Jest to sygnał do kompleksowych działań mających na celu wyleczenie chorób i usunięcie ich skutków.

Wczesne wykrycie zagrożeń i ich leczenie przyczynowe jest możliwe tylko poprzez metody oparte na biorezonansie- np. metodą EAV- dr Volla lub testem VEGA wg. dr Schimmela. Określenie zagrożeń w organizmie pozwala ustalić kurację detoksykacyjną, opartą o preparaty naturalne, wyciągi ziołowe, homeopatię, karmy uzupełniające, gwarantowaną karmę ANF- z USA zapakowaną w worki bez powietrza i diety TROVET z Holandii .

Metody te zdają egzamin w programie chondroprofilaktyki u dużych ras, prowadzonym od kilku lat przez hodowców i właścicieli psów współpracujących z autorem niniejszego artykułu.

Zapraszamy na konsultacje. Tel. 0 603 676 025