Szanowni Państwo Hodowcy psów!

Kilkuletnie intensywne obserwacje zależności pomiędzy sposobem żywienia a wzrostem i rozwojem młodych psów, szczególnie dużych ras doprowadziły nas do opracowania receptur kilku tzw. karm uzupełniających. Produkcja ich jest oparta o szereg oryginalnych - w dużej części importowanych surowców jak: wyciąg z małży nowozelandzkich, kolagen, algi atlantyckie, probiotyki, mieszanki ziół krajowych z koncentratem Yucca Schidigera oraz organiczne związki mineralne.
Podstawą doboru rodzaju karmy jest zawsze:
- wygląd psa (postawa kończyn, grzbietu, małżowin usznych)
- oglądanie w ruchu (sposób siadania, wstawania, bieg kłusem)
- wyniki badań (RTG,USG, badanie krwi: Ca, P, AP, Alb)
Współpracujący z nami lekarze ortopedzi i hodowcy potwierdzają celowość i skuteczność doboru karmy uzupełniającej, do stosowanej diety zasadniczej (tradycyjnej - z mięsem i konserwami lub suchej karmy i wody). Warto tutaj zaznaczyć, że mieszanie tych sposobów żywienia niesie za sobą cechy negatywne (m.in. zły stosunek Ca:P - z nadmiarem fosforu).
Zaprezentujemy Państwu kilka opracowań oraz artykułów, które pomogą uzmysłowić wagę problemów dotyczących zaburzeń rozwojowych. Profilaktyczne bilansowanie diety w zakresie składników mineralnych i sterowanie ilością białka w diecie pozwala odchować zdrowe, poprawnie rozwinięte szczenięta, ku zadowoleniu nowych właścicieli.
Psy w starszym wieku, otrzymujące nasze produkty zachowują właściwą ruchliwość przez długie lata. Stosując nasze karmy uzupełniające, wspomagamy leczenie stanów zwyrodnieniowych w stawach kończyn i kręgosłupa poprzez regeneracje chrząstek stawowych, czego nie zapewniają środki przeciwzapalne i przeciwbólowe. (Środki te dotychczas były chętnie używane ze względu na szybką ale pozorną poprawę stanu zdrowia - usuwają one objawy a nie przyczyny choroby.) Wspomaganie leczenia jest możliwe dzięki obecności w karmach m.in. GAG oraz MSM. Polecamy również preparat z kwasem hyaluronowym pn. Syntehyal vet., który stosowany dożylnie lub dostawowo usuwa bolesność chorych stawów kończyn i kręgosłupa i regeneruje chrząstkę stawową poprawiając jej funkcję amortyzacyjną.
Dużą pomocą w zbilansowaniu diety jest sprawdzona od kilku lat sucha karma z USA - ANF oraz diety lecznicze TROVET z Holandii (odchudzające, nerkowe, wątrobowe, przeciwalergiczne).

Zapraszamy do konsultacji i współpracy dla dobra Waszych zwierząt!

Dr wet. Bogumił Wojnowski