NASI PACJENCI

SETER


Witam serdecznie

Przesyłam wynik badań mojego psa SETERA SZKOCKIEGO, o którym rozmawialiśmy przez telefon. Pies 31 listopada skończy 10 miesięcy.
Urodził się po zdrowych rodzicach i z tego co wiem, zdrowych dziadkach.
Waży w tej chwili prawie 38 kg.Zdjęcie jest tragiczne lecz pies na razie widocznie nie cierpi, gdyż jest radosny, chętnie biega, wskakuje do samochodu. Dobrze śpi, ma ogromny apetyt, mięśnie tylnych kończyn są dobrze umięśnione.
Bardzo proszę o konsultację i dalsze wskazówki. Pozdrawiam
BIOCHEMIA:
Fosforany - 2,70 mmol\l
Fosfataza alkaiczna - 222 lUl37C
Wapń - 2,88mmol/l

Komentarz lekarza:
Z wywiadu wiem, że pies był żywiony karmą i mięsem.
Mogło to doprowadzić do wtórnej nadczynności przytarczyc. Ponadto podejrzewam, że byl przetrwały stan dyzbiozy (nadmiar bakterii niekorzystnych w jelicie, lamblii, grzybicy jelit lub rzęsistkowicę jelit), który zmniejsza wchlanianie wapnia.Blędem jest też podawanie tzw. witaminek zawierających sole fosforu!
Wysoka aktywność fosfatazy alkalicznej wskazywać może na proces destrukcji kości ( jest to enzym osteoklastów rozpuszczających kość ).
Stan ten może dać konieczność amputacji zwichniętej główki.Tylko wtedy, gdy pies nie będzie obarczal kończyny.
Podejmujemy próbę leczenia bo : pies biega, nie kuleje, ma wsaniałą adaptację do swej choroby, bo o niej nie wie.To należy wspierać
Zalecenia- program intensywny :
Posłuchać sugestii chirurga i wykonać pectinectomię obustronną w celu zmniejszenia nacisku glówek na panewki i zmiany kąta ustawienia kk.udowych w panewkach.
Podać 3 x w odstępach 1-2 tyg. dożylnie Syntehyal z Zeelem lub Discusem. Można rozpocząć już przed operacją, żeby wspomóc proces gojenia.
Bilansować stos. Ca do P ( MMF Artex, Bonemed,Gelamin Junior ).MMF Artex zawiera : mleko klaczy, kolagen, sole wapnia,komponent informacyjny-oczyszczajacy organizm z obciążeń toksycznych, które mogly doprowadzi do zaburzeń rozwojowych plodu lub w wieku szczeniecym. Jest polecany przy rozpoczynaniu każdej kuracji, zmianie warunków życia np. sprzedaż szczenięcia, wystawy, podróże itp. Mleko klaczy podnosi odporność nieswoistą bo zawiera dużo lizozymu.Bonemed - to syrop homeopatyczno roslinny o działaniu oczyszczającym, p.pasożytniczym. Gelamin - preparat mineralno-probiotyczny.Zawiera żywe kultury drożdży, kolagen, ziola,algi, GSM-wyciąg z małża zielonego,kompleks energetyczny.
Badać krew co 4-6 tyg. i porownywać z wynikiem wyjściowym Psy z podobnymi objawami adaptują się do swego stanu np. nowofunland ma już 4 lata i dobrze sobie radzi, pomimo sugestii w 9 mc. o uśpieniu.