Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym tu materiałem
gdyby mieli Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt.


Choroby ludzi i zwierząt mają te same przyczyny!

Co mi jest? - ulotka informacyjna dla pacjentów

QUANTEC u koni zastosowany w Niemczech.

Obecnie dostepny u nas.
Analiza stanu zdrowia i wspomaganie go przez miesiąc, możliwe od zaraz, po przyslaniu zdjecia.


Podsumowanie obserwacji pod tytułem: „QUANTEC w chowie broilerów – 12.2006 – 02.2007”

Testowanie elektroniczne met. Vega-test u zwierząt.

Kilka dni temu przedstawiono mi do diagnozy psa rasy gończy polski, 7 lat.Od 2 lat nasilajace sie objawy padaczki. Konwencjonalne leczenie srodkami przeciwdrgawkowymi potegowało tylko napady, z sikaniem, skowyczeniem, drgawkami. Przystapiono zatem do testowania elektronicznego mozliwych obciazeń toksycznych w organizmie, tak, jak to robimy u ludzi w Gab. Integrum ( www. paramed.waw.pl ).


Mechanizmy powstawania choroby chronicznej u ludzi i zwierząt

" Choroby chroniczne – inaczej przewlekłe, stanowią dziś największy problem społeczny na świecie ".
Ciągły rozwój techniki w medycynie pozwala ratować chorych na niespotykaną skalę. Celują w tym chirurdzy ( np. transplantologia ) czy medycyna ratunkowa ( odziały intensywnej terapii ). Nie dziwi odsłuchiwanie pracy serca przez telefon. Przywraca się równowagę psychiczną elektrowstrząsami ( brrr.). Równolegle jednak tysiące ludzi odwiedza latami szereg specjalistów, nie mogąc się dowiedzieć o przyczynie swojego złego samopoczucia.( z naszych obserwacji wynika, że może to być 20 i 30 lat ! ). Mają oni jednak w domu góry leków które znacznie obciążają ich budżet. Badanie elektroniczne ich przydatności w danej chwili dla pacjenta wynosi niekiedy 20 – 30 %. Można więc przyjąć, że większość z nich jest aktualnie organizmowi zbędna, bo nie działa jak się oczekuje. W tej sytuacji znaczenia nabiera tzw. holistyczny sposób traktowania pacjenta. Uwzględnia on patrzenie „całościowe = komplementarne” na problem choroby.


BADANIA DZIECI przez RODZICÓW

" Medycyna biofizyczna i komplementarna może być pomocna w ustalaniu przyczyn zaburzeń psychicznych ".
Znajoma psycholog skierowała do nas rodzinę, w której syn 20 latek zaczął demonstrować dziwne zachowania. Objawy depresji z płaczem zmieniające się w wybuchy złości, agresji, wydawania grożnych dzwieków. Jest pod opieką psychiatry, dostaje preparaty psychotropowe. W srodowisku studenckim konflikt z grupą narkomanów / stosujacych te używki (? ). Rodzice stoją przed decyzją co dalej, może szpital psychiatryczny ?


Próba zastosowania metod biofizycznych w diagnostyce i terapii schorzeń odzwierzęcych i pasożytniczych.
Attempt of application of biophysical assays in diagnostic and treatment of zoonoses and parasitic diseases.
W połowie ubiegłego wieku niemiecki lekarz, dr Reinhold Voll pierwszy wykorzystał aparaturę elektroniczną do określenia charakteru zjawisk falowych w organizmie żywym. Rozpoczęło to rozwój techniki do diagnozowania tzw. obciążeń toksycznych, zaburzeń energetycznych, które towarzyszą każdej chorobie. Potrzeba rozwiązania opieki medycznej nad badaczami w pojazdach kosmicznych spowodowała dalszy rozwój tej technologii. W chwili obecnej jest szereg aparatów i programów komputerowych wykorzystujących wirtualne widma mikroorganizmów, toksyn organicznych i nieorganicznych a także stanów emocjonalnych składających się na obraz zdrowia i choroby.


HOLISTYCZNY PROGRAM PROFILAKTYCZNY DLA PSÓW
Hodowla psów, ich posiadanie i obcowanie z nimi niesie za sobą wymierne i trudne do ustalenia bezpośrednio skutki zarówno zdrowotne jak i finansowe.
Dlatego wypracowano sposób postępowania profilaktycznego, obejmującego możliwie najszerszy wachlarz zagrożeń zarówno dla psów jak i ich posiadaczy.


Do właścicieli zwierząt domowych, ich miłośników i przyjaciół oraz lekarzy weterynarii, zootechników, hodowców , trenerów , personelu pomocniczego.
W ostatnim okresie rozwinąłem diagnostykę wszelkich obciążeń organizmu pochodzących od zwierząt.( najnowszą metodą testowania elektronicznego - Vega Test ). Są one wśród przyczyn złego samopoczucia osób cierpiących chronicznie na różnego rodzaju bóle głowy, reumatyczne , kulawizny, alergie, biegunki, zaparcia, problemy z cerą, trądzik, łysienie, zaburzenia snu, koncentracji, zapominanie, nadmierna pobudliwość, otępienie, szumy w uszach, zawroty głowy, zaburzenia widzenia , tiki, skrzywienia ust, opadania powiek, niepłodność, ronienia, rodzenie uszkodzonych dzieci i mających trudności w szkole ( apatia, agresja ).


Zoonozy
Szanowni Państwo , lekarze weterynarii, zootechnicy, rolnicy, hodowcy, skorzystajcie z naszych doświadczeń i obserwacji. Przekazcie te wiadomości swoim klientom, kolegom w celu podniesienia świadomości o możliwych zagrożeniach zdrowia.
W razie potrzeby prosimy o kontakt.
Dr Bogumil Wojnowski - Centrum Medycyny Biofizycznej i Rehabilitacji INTEGRUM w Warszawie. ( marzec 2006 r. )


Nieżywi lekarze nie kłamią
Przedstawiamy państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa, które zostało zatytułowane: "Nieżywi lekarze nie kłamią".

Nasi pacjenci
Przedstawiamy wybrane przypadki z naszej lecznicy.

Tor wyścigowy Magna Racino pod Wiedniem.
Otwarty rok temu kompleks staraniem p. Stornacha - austriackiego właściciela 18 torów w USA ( m.in. Golden Gate, Bay Meadows w San Francisco ), składa się z głównej trybuny - 4 poziomowej, toru głównego ( 1700 m zewnętrzny i 3 wewnętrzne ) piaszczystego, dla kłusaków i galopu.

Polecane kliniki koni.
Klinika Dallgow

NAM SIĘ UDAŁO. Dog niemiecki – Biuletyn Klub Rasy – Łódź nr 1/05
Finezja Filia - Lalunia, moja łaciata miłość, doznała kontuzji. Okulała dość konkretnie, groziło jej kalectwo No i operacje ze skutkiem nie¬wiadomym. Teraz to już przeszłość.

SYNTEHYAL Vet. inj.
Syntehyal vet. is high molecular weight natrium salt of hyaluronic acid in concentration 10 mg per 1 ml. The vial contents 2 ml. Activity of Syntehyal vet.

Восстанавливающее лечение состояний нарушений двигательного аппарата у собак (артрозы, спанделезы, дисплазия) и их профилактика.

Holistyczne wspomaganie leczenia zaburzeń wzrostu i rozwoju oraz zwyrodnień stawów u psów preparatami naturalnymi serii DOG Line Chondroprotect.
W ostatnich latach nastąpił szybki rozwój hodowli różnych, dotychczas mało znanych w Polsce dużych ras psów. Spowodowało to nasilenie występowania problemów hodowlanych ( HD i inne zaburzenia wzrostu i rozwoju ), które na ogół były wiązane głównie ze złym materiałem genetycznym rodziców, mniej ze złym wychowem i zupełnie mało z niezbilansowanym żywieniem itp. Dlatego wzorem zagranicy, z opóżnieniem ok. 10 lat zaczęto wprowadzać obowiązkowe badania rentgenologiczne głównie stawów biodrowych. Jednak znów jak np. w Niemczech po ostrej selekcji okazało się, że liczba psów z HD nie zmalała tak znacząco jak sobie obiecywano. W Polsce nadal badanie rtg i jego wynik jest podstawą do zakwalifikowania psa do hodowli w wielu rasach.

Czy magnetostymulacja może znaleźć zastosowanie w profilaktyce i terapii u koni ?
Naturalne promieniowania - jak słoneczne, kosmiczne i ziemskie - są podstawą każdego życia. Systemy biologiczne reagują na ich intensywność, częstotliwość i czas trwania.

ZACHOWAWCZE METODY POPRAWY STANU UKŁADU RUCHU u KONI
Wiele przypadków niedostatecznej wydajności wyczynowej koni sportowych i wyścigowych związanych jest z niedoborowym żywieniem, z zatruciami żywieniowymi, zaburzeniami regeneracji tkanek, odporności ogólnej i bioelektromagnetycznej regulacji w organizmie.Medyczny monitoring w hodowli koni...
...w sporcie jeździecko - wyścigowym - pomocą w ocenie stopnia wytrenowania i doborze pasz uzupełniających serii HORSE LINE

Dysplazja biodrowa psów
...Szybki rozwój hodowli psów rasowych na świecie po drugiej wojnie światowej spowodował coraz częstsze występowanie dysplazji. Zaczęto więc prowadzić badania pozwalające ustalić przyczynę tej choroby, jak również podjęto próby opracowania metod jej zwalczania...

Kwas hialuronowy i jego stosowanie w leczeniu choroby zniekształcającej stawy u zwierząt
Celem podjętego opracowania jest przedstawienie istoty choroby zniekształcającej stawy (arthropathia deformans), jej znaczenia klinicznego oraz działania i konieczności stosowania kwasu hialuronowego lub jego soli u zwierząt cierpiących na tę chorobę.

Cudowna chrząstka rekina
Dysplazja stawów biodrowych i łokciowych to coraz częściej spotykana choroba psów. Czy naturalne preparaty mogą zapobiec wadom rozwojowym naszych pupili?

Wpływ żywienia na aparat ruchowy psów
Uzasadnienie stosowania diety uzupełniającej u psów rosnących oraz u psów starszych z zaburzeniami ruchu

DOG Line Chondroprotect Feeds
Krajowej produkcji program karm uzupełniających dla psów dużych ras.

Obserwacje ze stosowania preparatów serii DOG Line
w zaburzeniach ruchowych u psów dorosłych i w okresie wzrostu.

Fotografie przedstawiające przykłady zaburzeń wzrostu u psów dużych ras.
Zaburzenia te są możliwe do skorygowania metodami zachowawczymi.

Medycyna komplementarna i detoksykacja w leczeniu zwierząt.
...Zwierzęta domowe, towarzysząc człowiekowi narażone są na te same szkodliwe czynniki środowiska...
...Choroby rozwijają się często niezauważenie dla właściciela...
...Wczesne wykrycie zagrożeń i ich leczenie przyczynowe jest możliwe...

Fotografie prezentujące badanie psów metodą EAV - Dr Volla.

Nowe kierunki w diagnostyce i terapii zwierząt w Polsce

Nie wiadomo jak długo dane jest mi być nadal aktywnym. Zdrowie szwankuje to i aktywność spada.(Ostatnio Quantec znalazł mi ślady brucelozy - choroby zawodowej lekarzy wet. Dlaczego dopiero teraz? Pomimo wielu badań? Pewnie dlatego, że są one do kitu!).
Może moje przemyślenia pozwolą Państwu spojrzeć inaczej na swoje zwierzęta i własne zdrowie.Moje obserwacje wskazuja, że żyjąc ze zwierzętami, mamy ich obciążenia i odwrotnie.
Ostatnio zdiagnozowałem wirusa HPV - brodawczak ludzki u pieska z brodawką na czubku prącia. Skąd to to się wzięło? A zagrożenie dla licznej rodziny? Czy istnieje? Może jednak należy szczepić dziewczynki od 9 roku życia? Naukowcy - do roboty! Nagroda Nobla czeka!
BWODPORNY ORGANIZM BRONI SIĘ SAM

Przedstawiamy Państwu artykuł zamieszczony w wydaniu specjalnym pisma Akuna "Zdrowie i Sukces" z 1997 r.Kontakt: paramed@wp.pl